Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2018

  Tradycyjnie już pierwszego dnia wakacji w Łazach koło Koszalina rozegrana została Wojewódzka Olimpiada Młodzieży  w Szachach. W trzech grupach wiekowych rywalizowało łącznie 93 osób reprezentujących kluby szachowe z naszego województwa w wieku do lat 14. Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo w  tej imprezie reprezentowali: Adam Szczygielski i Miłosz Wąsik w grupie do lat 8, Hanna Arabas i Jakub Chudyk do lat 10 oraz Miłosz Drzewiecki i Michał Kuczyński do lat 12.
  Nasi zawodnicy w tych zawodach zdobyli dwa medale: złoty Miłosz Drzewiecki w grupie chłopców do lat 12 oraz  brązowy - Hania Arabas w grupie dziewcząt do lat 10. Szóste miejsce w klasyfikacji do lat 8 zajął Adam Szczygielski, a Miłosz Wąski w tej samej grupie był na miejscu 8.  W grupie chłopców do lat 12 Michał Kuczyński  zakończył zawody na 5 miejscu, a Jakub Chudyk w grupie do lat 10 był na miejscu 16. 

  Pełne wynik zawodów:

  C-10>>>    C-12>>>    C-14>>>   D-10>>>   D-12>>>   D-14>>> 


  Od niedzieli zaś  ośrodku Bryza rozpoczął się, trwający  10 dni  XIV Festiwal Szachowy Perła Bałtyku, w którym poza wymienionymi już wcześniej zawodnikami pod okiem klubowego trenera Solnego Witalisa Sapisa grają także starsi juniorzy Solnego:  Miłosz Rogala, Krzysztof Kabaciński i Maciej Wącior. Zakończenie zawodów w Łazach wypada na 3 lipca. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper