Dobry występ Julii na Mistrzostwach Europy

  Bardzo dobry występ w Mistrzostwach Europy Kobiet zanotowała  Julia Antolak zawodniczka GKSz Solny Grzybowo, która w ostatniej rundzie walczyła o awans do Mistrzostw Świata Kobiet. Julia w swoim debiucie wśród seniorek, zdobyła 6,5 punktu, zajęła 41 miejsce w grupie 144 startujących zawodniczek, zdobyła normę na mistrzynię międzynarodową i zyskała aż 70 punktów do rankingu ELO.
  Julia, która jeszcze aktualnie jest juniorką, pojechała na pierwsze międzynarodowe mistrzostwa seniorek, aby przygotować się do zbliżających się mistrzostw Europy i Świata do lat  18.  Przed zawodami nasza zawodniczka z jej aktualnym rankingiem rozstawiona była dopiero z 100 numerem startowym. Początek turnieju nie był dla Julii obiecujący, gdyż przegrała pierwsze dwie rundy. Później było już tylko lepiej…
  W trzeciej rundzie Julia wygrała z zawodniczką  gospodarzy Viktorią  Nadzamovą i w rundzie czwartej trafiła na jedną z faworytek imprezy Anastasię   Bodnaruk z Rosji. Juniorka Solnego po bardzo dobrej partii zrobiła nam miłą niespodziankę pokonując jedną z lepszych rosyjskich szachistek – opis sukcesy Julii można zobaczyć na stronie „Kocham Szachy” (przeczytaj)
  Kolejne rundy w wykonaniu Julii to porażka z arcymistrzynią z Ukrainy – Evgeniyą Doluhanova, wygrana z Rosjanką Naruną  Chan oraz remis z jej koleżanką z reprezentacji mistrzynią międzynarodową Darią  Charochkina.
  Kolejne trzy dni zawodów to pokaz doskonałej gry zawodniczki Solnego, która sprawiła kolejne sensacje na tych mistrzostwach pokonując kolejno: bardzo silną arcymistrzynię z Austrii Reginę Theissl Pokorną (przeczytaj). Następnego dnia Julia pokonała jedną z lepszych zawodniczek Węgier –mistrzynię międzynarodową Anitę Gara, (przeczytaj ), a jakby tych sensacji było mało, to kolejnego dnia Julia odniosła zwycięstwo nad posiadającą tytuł męskiego Arcymistrza, Elina Danielian z Armenii. (przeczytaj).
  Po tej serii zwycięstw juniorka Solnego przed ostatnią rundą zajmowała 19 miejsce w turnieju i w ostatniej rundzie walczyła niespodziewanie z liderką reprezentacji Francji Marie Sebag o awans do Pucharu Świata Kobiet, do  którego awans uzyskiwało 14 najlepszych zawodniczek turnieju (przeczytaj ) .
  Przez trzy godziny partia Julii z doświadczoną Francuzką była bardzo wyrównana, ale w końcówce spowodowanej lekkim niedoczasem naszej zawodniczki swoje doświadczenie w takich zawodach wykorzystała liderka reprezentacji Francji i ostatecznie wygrała ten pojedynek zajmując 15 miejsce w turnieju i spychając w klasyfikacji generalnej Julię na pozycję 41.
  Julia ze swojego debiutu w seniorskich mistrzostwach Europy może być bardzo zadowolona, gdyż tak jak wspominaliśmy na początku relacji zdobyła ona  w 11 partiach 6,5 punku z wyżej notowanymi rywalkami, sprawiając sporo sensacji. Zdobyła normę na mistrzynię międzynarodową i zyskała aż 70 punktów do rankingu ELO. Świetny występ Julii został też zauważony i opisany na stronie Polskiego Związku Szachowego (przeczytaj )

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper