Nasze dziewczyny awansowały do bundesligi

  Reprezentantki Solnego Grzybowo: Maria Gościniak i Julia Antolak awansowały wraz z drużyną TuRa Harksheide do najwyższej klasy rozgrywkowej kobiecej bundesligi szachowej.  Zawodniczki Solnego jesienią ubiegłego roku otrzymały propozycję zagrania w  drużynie z przedmieść Hamburga, która grała w II lidze niemieckiej, aby pomóc im w awansie do pierwszej ligi. Dla naszych zawodniczek było to nowe wyzwanie i możliwość zmierzenia się z bardzo dobrymi szachistkami z Niemiec.  Dziewczyny   brały udział w czterech meczach: jesienią ubiegłego roku oraz w kilka dni temu. Spisały się bardzo dobrze i  wraz z drużyną TuRa Harksheide uzyskały awans.
  Julia grała na pierwszej szachownicy i zanotowała dwie wygrane, jeden remis i jedną porażkę. Jeszcze lepiej spisała się Marysia Gościniak, która grając na szachownicy numer trzy zdobyła komplet 4 punktów.
  W sezonie 2018/2019 ich drużyna zagra więc w najwyższej klasie rozgrywkowej, a nasze zawodniczki będą mogły spotkać się z bardzo silnymi przeciwniczkami z praktycznie całej Europy, gdyż liga  niemiecka  należy do najsilniejszych kobiecych  lig szachowych.

  foto: http://www.sh-weiblich.de/

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper