Mistrzostwa Polski we Wrocławiu - medal Julii, dobry występ Hani i Macieja

  Srebrny medal Mistrzostw Polski w  szachach błyskawicznych do lat 18 przywiozła z Wrocławia juniorka Solnego Grzybowo – Julia Antolak, bardzo dobry występ zanotowali także Hanna Arabas, która zajęła 9 miejsce w grupie do lat 8 oraz 10 miejsce kończący wiek juniora Maciej Wącior w grupie chłopców do  lat 18.


  Przez cztery dni od 6 do 9 sierpnia Wrocław był szachową stolicą naszego kraju, na mistrzostwa bowiem przyjechało ponad tysiąc juniorów w grupach od 8 do 18 lat.
  Wśród tej ogromnej ilości młodych szachistów była również 9 osobowa grupa zawodników Solnego Grzybowo: Hanna Arabas, Julia Nowicka, Julia Antolak, Jakub Chudyk, Mikołaj Szydłowski, Michał Kuczyński, Krzysztof Kabaciński, Miłosz Rogala i Maciej Wącior.


  Przez pierwsze dwa dni rozgrywane były zawody w szachach szybkich, w których najwyższe miejsca zajęli: Julia Antolak – piąte miejsce, Maciej Wącior miejsce 10 oraz Hania Arabas miejsce 17.
  Przez kolejne dwa dni rozgrywane były mistrzostwa w szachach błyskawicznych, w których jak już wspominaliśmy srebrny medal zdobyła nasza reprezentantka do  lat 18 – Julia Antolak, która zdobyła 16 punktów, tyle samo co Alicja Śliwicka z OPP Toruń. O kolorach medali zadecydowała punktacja pomocnicza, którą lepszą miała reprezentantka  Torunia i ona  została zwyciężczynią zawodów.
  Bardzo dobrze zagrała w grupie do lat 8  -Hania Arabas, która z 7 punktami z 11 partii uplasowała się na 9 pozycji w kraju. Na słowa pochwały zasługuje także postawa Maciej Wąciora dla którego były to niestety ostanie zawody rangi mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Maciej w bardzo silnej grupie chłopców do lat 18 z dorobkiem 13,5 punktu uplasował się na 10 pozycji wśród 74 startujących zawodników.


  Pozostali nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem ostatecznie uplasowali się  w połowie stawki w swoich grupach wiekowych.
  Podczas mistrzostw tradycyjnie zostały wręczone puchary dla klubów szachowych za wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok ubiegły. Wśród ponad 147 sklasyfikowanych klubów szachowych w Polsce Gminny Klub Szachowy Solny z dorobkiem 50 punktów uplasował się na 8 miejscu w Polsce, będąc jednocześnie najlepszym klubem w naszym województwie, za co został nagrodzony pamiątkowym pucharem.

  Miejsca naszych zawodników w zawodach:

   

    grupa szachy błyskawiczne szachy szybkie  startowało osób
  Julia Antolak dziewczęta do lat 18 2 5 34
  Maciej Wącior chłopcy do  lat 18 10 10 74
  Julia Nowicka dziewczęta do lat 14 42 36 61
  Miłosz Rogala chłopcy do  lat 14 67 64 123
  Krzysztof Kabacinski chłopcy do  lat 14 25 65 123
  Michał Kuczyński chłopcy do  lat 12 85 58 139
  Mikołaj Szydłowski chłopcy do  lat 10 67 95 149
  Kuba Chudyk chłopcy do  lat 8 62 83 93
  Hania Arabas dziewczęta do lat 8 9 17

  52

   

  Ekipa Solnego we Wrocławiu..

   

   

  Foto:  www.mpjbis.dzszach.pl (Marcin Korzekwa)

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper