Julia i Maciej Mistrzami Polski Liceów

  Drużyna I LO im. Mikołaja Kopernika w składzie których występowała dwójka zawodników Solnego Grzybowo: Julia Antolak i Maciej Wącior zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Od 22 do 24 maja reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika rywalizowała o miano Drużynowego Mistrza Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju był Opolski Związek Szachowy, a sędzią głównym arbiter klasy międzynarodowej FIDE Rafał Siwek. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika + 10 sekund na ruch.

   Julia Antolak uzyskała komplet 11 punktów i zdobyła złoto na kobiecej szachownicy. Świetnie spisał się również Tobiasz Smal (UKS Szach Gryfice ), który na drugiej desce także zdobył złoty medal uzyskując 9.5 punktu z 11 partii. Zawodnik nie przegrał żadnej partii, trzy razy remisował. Poziomem nie odstawał również Maciej Wącior (Solny), który na pierwszej szachownicy uzyskał 9 punktów i zdobył srebro.

  Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Wącior, Tobiasz Smal, Arkadiusz Janowski i Julia Antolak. Opiekunem zespołu był Leszek Pytel.
  foto: facebook/I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper