Juniorzy Solnego wygrali zachodniopomorską szachową ligę juniorów.

  W sobotę 13 maja Grzybowo było miejscem drugiego zjazdu zachodniopomorskiej drużynowej ligi juniorów w szachach. Mieliśmy przyjemność gościć drużyny ze Szczecina, Koszalina, Gryfic i Choszczna. Drużyna gospodarzy Solnego Grzybowo tym razem nie okazała się gościnna, wygrywając tegoroczną ligę juniorów po bardzo emocjonującym meczu finałowym z Hetmanem Politechniką Koszalińską.
  Formuła tegorocznej ligi była rozgrywana według nowego regulaminu, gdzie po rozegranych meczach „każdy z każdym” pomiędzy drużynami z miejsc pierwszego i drugiego rozgrywany był finałowy pojedynek. Podobnie było z walką o miejsce trzecie w turnieju.


  Wyniki rundy finałowej:


  Mecz o I miejsce
  AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 1,5 : 2,5 GKSz Solny Grzybowo
  1. Januszkiewicz, Wojciech 0 : 1 Antolak, Julia
  2. Trembowiecka-Wysota, Aleksandra 0 : 1 Rogala, Miłosz
  3. Wolaniecki, Patryk 0,5 : 0,5 Kabaciński, Krzysztof
  4. Grzesik, Gracjan 1 : 0 Kuczyński, Michał
   
  Mecz o III miejsce
  KSz Gryf Szczecin 3 : 1 UKS Szach Gryfice
  1. Krzywnicka, Maria 0 : 1 Kubiak, Jakub
  2. Popadowski, Wojciech 1 : 0 Roczyński, Oskar
  3. Łokaj, Bartłomiej 1 : 0 Hryniewski, Bartłomiej
  4. Kossowski, Paweł + : - Łabędzki Kamil

  Finałowy pojedynek miał bardzo ciekawy i emocjonujący przebieg, gdyż po wygranej Julii Antolak z Wojciechem Januszkiewiczem,  remisie Krzysztofa Kabacińskiego z Patrykiem Wolanieckim i przegranej Michała Kuczyńskiego z Gracjanem Grzesikiem wynik meczu był remisowy. O końcowym sukcesie naszej drużyny zadecydował mecz Miłosza Rogali z Olą Trembowiecką-Wysotą. W początkowej fazie partii Miłosz pomylił się i stracił figurę i kiedy wydawało się że pierwsze miejsce w turnieju przypadnie drużynie z Koszalin nasz junior walcząc bardzo ambitnie wyrównał straty, po czym wywalczył przewagę piona i w końcówce pokonał koleżankę z Hetman.  Należą mu się za to bardzo duże brawa, bo swoją postawą pokazał, że w sporcie walcząc do końca można zdobyć najwyższe laury.
  Wszystkie drużyny na zakończenie turnieju odebrały puchary i medale z rąk zastępcy Wójta Gminy Kołobrzeg Pana Macieja Bejnarowicza oraz wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Szachowego Pana Kazimierza Łaszewskiego. Sędzią głównym zawodów był Pan Arkadiusz Korbal ze Szczecina.
  Zwycięska drużyna Solnego podczas zjazdów w Szczecinie 23 kwietnia i Grzybowie 13 maja wystąpiła w składzie: Maciej Wącior, Miłosz Rogala, Julia Nowicka, Michał Kuczyński, Julia Antolak i Krzysztof Kabaciński.

   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper