Jubileusz XX-lecia Solnego

  20 lat minęło.... Tak w krótkich słowach można by podsumować uroczystości obchodów XX-lecia powstania Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo, które od 30 września do 6 października obchodzone są w Dźwirzynie w gościnnych progach obiektu Akces Medical SPA. Z okazji rocznicy powstania klubu zorganizowane zostały trzy turnieje szachowe, w szranki których stanęło blisko 60 szachistów w różnych grupach wiekowych i rankingowych.

  W najsilniejszym turnieju Open, który rozgrywany jest od 30 września aż do 6 października gra 22 zawodników z całego kraju oraz dwie osoby z Ukrainy. W turnieju tym gościmy także trójkę polskich arcymistrzów: Włodzimierza Schmidta, Aleksandra Miśtę i Mirosława Grabarczyka. Wyniki tego turnieju poznamy w czwartek w godzinach popołudniowych po zakończeniu 9 rundy.

  W sobotę  o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie obchodów XX lecia klubu wraz ze starem dwóch turniejów weekendowych, do rankingu 2000 oraz dla dzieci do lat 10.

  Otwarciu towarzyszyła wystawa fotograficzna dorobku Solnego Grzybowo oraz pyszny urodzinowy tort.  Funkcję gospodarza imprezy pełnili: Zastępca Wójta Gminy Pan Maciej Bejnarowicz oraz prezes Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo -Artur Antolak. Zaproszenie na nasz jubileusz przyjęli również  sympatycy kluby, na których pomoc od wielu lat zawsze możemy liczyć: Pan Poseł Marek Hok, Pani Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Wiceprezydent Miasta Kołobrzeg Pan Jacek Woźniak, wieloletni Wójt Gminy Kołobrzeg Pan Tadeusz Kowalski oraz przewodniczący Rady Gminy Kołobrzeg Pan Julian Nowicki. Obecni również byli założyciele klubu z roku 1996 (czytaj więcej o założeniu kluby), z jego pierwszym prezesem Andrzejem Gościniakiem i sekretarzem klubu Piotrem Pomorskim. Zaproszeni goście w bardzo miłych słowach podsumowali 20 -  letnią działalność klubu oraz przekazali pamiątki z okazji rocznicy. Bardzo cieszy nas również obecności osób związanych przez wiele lat z klubem, a dziś już czynnie w nim nie działających - bardzo wszystkim dziękujemy za obecność  i wspólnie mile spędzony czas.

  Po  części oficjalne nadszedł czas na obejrzenie fotografii oraz słodki poczęstunek. Rozmów i wspomnień  nie było końca.. W międzyczasie zaś szachiści wystartowali ze swoimi zawodami, których zakończenie odbyło się w niedzielę 2 października.

  Najszybciej skończył się turniej dla dzieci do lat 10, w którym zwyciężył reprezentant Hetmana Koszalin - Jędrzej Świta, przed Miłoszem Drzewieckim z Gościna i Nikolą Grzesik z Koszalina. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył najbardziej znany Polski Arcymistrz Szachowy ponad 40-ktoryny medalista Mistrzostw Polski Pan Włodzimierz Schmidt z Poznania, aktualny wiceprezes do spraw sportowych Polskiego Związku Szachowego.  Bardzo się cieszymy i dziękujemy Panu Włodzimierzowi, że znalazł czas aby przez sześć dni gościć u nas w Dźwirzynie.

  Po południu w niedzielę 2 października zakończyły się zmagania w turnieju B do rankingu 2000. Zwyciężył w nich Pan Mariusz Darowicki z klubu Gambit Świecie, drugie miejsce zajął Gracjan Grzesik z Hetmana Koszalin, a kolejne dwa  miejsca  zawodnicy Solnego Grzybowo: Krzysztof Kabaciński i Marek Duszkiewicz. Nagrody w tym turnieju wręczył Przewodniczący Rady Gminy Kołobrzeg Pan Julian Nowicki.

  Tak jak już wspominaliśmy do 6 października rozgrywany jest jeszcze turniej główny. Zapraszamy do odwiedzenia i kibicowania. Rundy w dniach 4 i 5 października rozpoczynają się o godz. 16:00, a ostatnia 9 runda zaplanowana jest na godz. 10:00 w dniu 6 października. Zakończenie zawodów odbędzie się po ostatniej rundzie rozgrywek około godz. 15:00. Zapraszamy do odwiedzenia ośrodka Akces Medical SPA i obejrzenia znanych szachistów podczas gry.

  Dziękując wszystkim sponsorom oraz rodzicom i przyjaciołom klubu pozdrawiam wszystkich mając nadzieję na kolejne równie udane lata działalności Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo.

  Artur Antolak

  Prezes GKSz Solny

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper