Maciej ósmy w Jastrzębiej Górze

W dniach od 20 do 27 lutego odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy", w którym wystartowało 128 zawodników, w tym 5 naszych reprezentantów: Julia Nowicka, Julia Antolak, Krzysztof Kabaciński, Miłosz Rogala i Maciej Wącior. Najlepiej zaprezentował się w tym turnieju  Maciej Wącior, który z dorobkiem 6,5 punktów w 9 partiach zajął   8 miejsce w kategorii open.  Zadowolony ze swojego występu może też być Miłosz Rogala, który zdobył 5 punktów i zanotował spory zysk rankingowy. Po bardzo dobrym początku turnieju słabszą końcówkę miała Julia Antolak, która zdobyła 4,5 punktów, podobnie jak Julia Nowicka, a Krzysztof Kabaciński zdobył 4 punkty. Przez cały tydzień oprócz rozegranych partii zawodnicy mieli sporo czasu, aby wraz z trenerem Solnego Witalisem Sapisem przeanalizować rozegrane partie i poprawić popełnione błędy w czasie Mistrzostw Polski, które już niebawem.