Kuba wygrał pierwszy turniej przedszkolaków

Trójka naszych najmłodszych zawodników: Jakub Chudyk, Hanna Arabas i Adam Szczygielski trenujących pod okiem Pana Waldemara Kujawy wystartowała w pierwszym turnieju XII Grand Prix przedszolaków w Kołobrzegu.
    W sobotę 22 stycznia 2016r.  w Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Zygmuntowskiej 38 odbył się pierwszy turniej szachowy przedszkolaków z serii XII Grand Prix. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, tempo gry wynosiło 10 minut dla zawodnika. Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął nasz zawodnik:  Jakub Chudyk. O pozostałych miejscach na podium decydowała punktacja pomocnicza, ponieważ aż 4 zawodników miało po 4 punkty. Ostatecznie drugie miejsce zajął Filip Jędruszek z Gryfic , a trzecie Hanna Arabas również trenująca w Grzybowie.  Bardzo dobre 17 miejsce wśród 33 startujących zawodników zajął pierwszy raz startujący w zawodach szachowych Adam Szczygielski, który pomimo to, że jest rok młodszy od Kuby i Hani wygrał 2 pojedynki, a jeden zremisował. Następny turniej odbędzie się 27 lutego - życzymy równie udanego startu za miesiąc...