Złoto Krzysia, srebro Julii w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży

Ponad setka zawodników z województwa zachodniopomorskiego w wieku do lat 14 stawiła się na starcie Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Szachach w Łazach koło Koszalina. W tej grupie młodzieży była 5 osobowa ekipa Solnego Grzybowo: Julia Nowicka, Krzysztof Kabaciński i Miłosz Rogala w grupie 12 latków oraz Ignacy Bindas i Szymon Lampa w grupie do lat 10.
    Zdecydowanie lepiej radzili sobie nasi 12-latkowie, którzy już dłużej trenują  w klubie i tak: Krzysztof Kabaciński zdobył złoto wśród chłopców do lat 12, a Julia Nowicka srebro w grupie dziewcząt do 12 roku życia. Wysokie 5 miejsce zajął Miłosz Rogala, któremu porażka w przedostatniej rundzie odebrała miejsce na podium. Słabiej od swoich 12 letnich kolegów spisali się nasi 10 latkowie : Szymon i  Ignacy , którzy zajęli odpowiednio 23 i 30 miejsce wśród 50 startujących zawodników. Mam nadzieję, że zmotywuje ich to do treningów, aby już za rok dotrzymać kroku starszym kolegom.
    Od 29 czerwca do 7 lipca w Łazach rozpoczął się XI Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku, w którym oprócz wspomnianej już 5 młodzików startuje też czwórka starszych juniorów Solnego: Julia Antolak, Maciej Wącior, Maciej Kowalski i Kacper Karwowski. - życzymy udanego startu w tym bardzo silnym turnieju. Bieżące informacje, wyniki turniej oraz transmisję partii można oglądać na stronie  www.zzszach.man.koszalin.pl/perla2015