Wojewódzka Złota Wieża dla Solnego

Drukuj
W sobotę 18 kwietnia w Bierzwniku koło Choszczna rozegrany został Finał Wojewódzki 57 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego ZŁOTA WIEŻA. W Turnieju zwyciężyli zawodnicy  GKSz Solny Grzybowo. (drużyna w składzie: Maciej Kowalski, Maciej Wącior, Miłosz Rogala, Julia Antolak, Kacper Karwowski.) Srebro przypadł  OPP NEPTUN Kołobrzeg. Obydwa zespoły uzyskały jednocześnie awans do Finału Centralnego, który zostanie rozegrany w dniach 30.05.-5.06.2015r. w  miejscowości Chotowa (woj. podkarpackie). W ubiegłym roku nasza drużyna zdobyła w finale krajowym tytuł Wicemistrza Polski. Liczymy na  równie dobry występ Solnego na przełomie maja i czerwca.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami, które otrzymali z rąk Wójta Gminy Bierzwnik
Turniej przeprowadzono systemem kołowym na dystansie pięciu rund  z czasem 20 minut dla zawodnika.