Turniej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg

  Juniorzy Solnego Grzybowo zdominowali niedzielny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg, który odbył się w Dźwirzynie. Zajęli bowiem pierwsze trzy miejsca w turnieju, a sześciu z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Miłym akcentem zawodów było także wręczenie odznaczenia Przyjaciela Szachów Wójtowi Gminy Kołobrzeg Tadeuszowi Kowalskiemu, które to za wkład w rozwój tej dyscypliny sportu przyznał Polski Związek Szachowy.

  Jest to odznaka przyznawana osobom formalnie nie związanym ze środowiskiem szachowym, ale aktywnie uczestniczącym w życiu szachowym, wspierającym rozwój dyscypliny oraz przyczyniającym się do wzrostu popularności szachów.


  Pięćdziesięciu dwóch zawodników  stanęło na starcie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg 23 listopada 2014r. w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce najlepszym okazał się junior Solnego Grzybowo – Kacper Karwowski, który w 9 partiach zdobył 7,5 punktu. Tyle samo punktów   drugie miejsce ciut gorszą punktacją pomocniczą zajęła Julia Antolak, a trzecie z  7 punktami Maciej Kowalski, oboje Solny Grzybowo.
  Kolejne miejsca zajęli: Borys Lebiedowicz – Hetman Politechnika Koszalin, Maciej Wącior Solny Grzybowo, Klara Czaplewska - Hetman Politechnika Koszalin, Krzysztof Kabaciński – Solny Grzybowo, Miłosz Rogala Solny Grzybowo, Jan Ciesielski – OPP Kołobrzeg, a pierwszą dziesiątkę zamknął Patryk Wolaniecki  z Hetman Politechnika Koszalin.
  Najlepszym seniorem powyżej 60lat okazał się Leon Bręgoszewski z  Kołobrzegu, juniorem do lat 14 – Krzysztof Kabaciński z Solnego, a kobietą  - Julia Antolak (drugie miejsce open).


  Organizatorami turnieju była Gmina Kołobrzeg, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie oraz Gminny Klub Szachowy Solny. Pyszne ciasto dla uczestników i opiekunów ufundował zakład cukierniczy Pana Wierzbowskiego, za co dziękujęmy.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper