Miłosz drugi w Szczecinie

Adam Stolarski (KSz Gryf Szczecin) wygrał trzeci turniej Szachowej Kuźni, który odbył się w dniach 10-11. maja w siedzibie klubu. Adam ukończył turniej bez porażki uzyskując 6,0 punktów z 7 partii. Goryczy porażki nie zaznali też pozostali obecni na podium. Miłosz Rogala (GKSz Solny Grzybowo) zajął II miejsce (5,5 pkt), a Aleksandra Trembowiecka-Wysota (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin) III miejsce (5,0 pkt).

W pierwszej dziesiątce turnieju uplasowało się jeszcze dwoje naszych zawodników: Jan Ciesielski na miesjcu 6 oraz Julia Nowicka na 8 pozycji.

Wyniki Szachowa Kuźnia #3

Wyniki - runda 7
    M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. vs+ CBch Bch. Ruz Chg (Ru)
    1 II Stolarski, Adam 1438 1800 6.0 9;7;3;4;8; 27.00 29.00 1938 1,11
    2 II Rogala, Miłosz 1288 1800 5.5 12;15;8;10; 25.00 26.00 1788 0,98
    3 I Trembowiecka-Wysota, Aleksandra 1468 1800 5.0 8;6;4; 28.00 31.00 1838 -0,00
    4 II+ Krzywnicka, Maria 1398 1700 5.0 10;11;8;12; 25.50 28.00 1763 -0,24
    5 II Bieńko, Jagoda 1211 1600 4.5 14;15;13;10; 23.00 24.00 1606 -0,27
    6 III Ciesielski, Jan 1300 1600 4.0 10;12;7;15; 24.00 25.00 1575 -0,21
    7 IV Potaman, Bartłomiej 0 1400 4.0 12;9;14; 17.50 19.00 1493 (997)
    8 II Nowicka, Julia 1209 1600 3.0 13;14;11; 27.50 29.00 1544 -1,03
    9 III Tarankiewicz, Weronika 0 1400 3.0 9;14;11; 23.50 25.00 1494 (1014)
    10 IV Pułka, Gaweł 0 1400 3.0 9;14;11; 22.50 24.00 1469 (1072)
    11 IV Radtke, Oliwier 0 1400 3.0 4;6; 21.00 23.00 1415 (1294)
    12 II Maruszczak, Hanna 1073 1600 2.0 15; 20.00 21.00 1267 -0,10
    13 IV Zeissel, Alicja 0 1250 2.0 15; 19.50 20.50 1178 (0)
    14 V Zeissel, Andrzej 0 1200 2.0 6; 21.50 23.00 1175 (418)
    15 III Pawłowicz, Jan 1267 1600 1.0 13; 20.00 22.00 1450 -0,24

Turniej był okazją do zdobycia lub podwyższenia rankingu FIDE, a także zdobycia norm na okręgowe kategorie szachowe. O ile pierwszy cel został bez problemu zrealizowany to kategorii szachowej nie udało się podwyższyć nikomu. Trzeba próbować dalej i kolejne nasze turnieje z cyklu Szachowa Kuźnia będą ku temu dobrą okazją.