Złoty medal Mistrzostw Polski do lat 14 Julii

Julia Antolak została  Mistrzynią Polski w szachach klasycznych do lat 14. Ubiegłoroczna brązowa medalistka, tym razem nie dała szans swoim 47 rywalkom zdobywając medal z najcenniejszego kruszcu.

W dniach 5-12 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale (woj. łódzkie) rozegrane zostały finały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 12 i 14 w ramach Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych.   W  zawodach wystąpiły dwie zawodniczki GKSz Solny Grzybowo: Julia Antolak do lat 14 oraz Julia Nowicka do lat 12.

Znakomity występ w najważniejszej imprezie w roku odnotowała Julia Antolak, która w  9 partiach zdobyła 8,5 punktu (8 zwycięstw oraz jeden remis), który dał naszej zawodniczce miejsce na najwyższym miejscu  podium.  Warto podkreślić, że to już kolejny złoty medal w dorobku kołobrzeskiej szachistki, reprezentującej barwy klubu Solny Grzybowo.  Tym zwycięstwem podopieczna trenera Witalisa Sapisa wywalczyła prawo reprezentowania Polski  na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.
    Julia Nowicka z 3,5 punktami w grupie dziewcząt do lat 12 uplasowała się na 37 pozycji.