Zagraliśmy z WOŚP...

    Tradycyjnie już zagraliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  Szachiści pokazali, że można na nich liczyć. 30 zawodników stawiło się w Dźwirzynie na starcie turnieju szachowego z okazji 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem wyniki rywalizacja sportowa, której oczywiście nie brakowało była mniej ważna niż szczytny cel naszego spotkania. Całość wpisowego oraz cały dochód ze sprzedaży ciast, napoi  przekazane  zostały do puszki WOŚP.  Razem udało na się zebrać 566,17 PLN. Stanowiło to sporą cegiełkę dołożoną od szachistów w zbiórkę pieniędzy w Dźwirzynie. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali datki do puszki oraz piekarni Pana Wierzbowskiego, która ufundowała ciasta.

    Ze sportowej strony turniej wygrał junior Solnego Grzybowo – Maciej Kowalski, który zdobył 8 punktów w 9 partiach i wyprzedził dwóch zawodników z UKS Szach Gryfice – Jakuba Kubiaka (7,5 pkt.), i Tobiasza Smala (7pkt.), oraz koleżankę klubową Julię Antolak – Solny Grzybowo (7pkt.) – najlepszą z dziewcząt w  turnieju.

    Klasyfikację do lat 8 wygrał Mikołaj Szydłowski z UKS Refleks  Gościno, do lat 10 Krzysztof Kabaciński – Solny Grzybowo, do lat 12 – Julia Nowicka – Solny Grzybowo i do lat 15 – Jakub Kubiak – Szach Gryfice.

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Dźwirzyno, Solny Grzybowo
    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper