Nasi juniorzy najlepsi do lat 14 w Turnieju Niepodległości

Juniorzy Solnego Grzybowo Maciej Wącior i Julia Antolak zwyciężyli w klasyfikacji do lat 14 w Szachowym  Turnieju Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie.
    Zawody  pod honorowym patronatem Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Andrzeja Kraśnickiego - Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego tradycyjnie już w dzień święta niepodległości odbyły się w Warszawie w  Centrum Olimpijskim a na ich starcie zgłosiło się aż 204 zawodniczek i zawodników z 7 krajów w tym ponad 10 arcymistrzów.

Nasi juniorzy, którzy ze swoimi rankingami mieli odległe numery startowe Julia (106 numer startowy), Maciej (107 numer), zagrali bardzo odważnie  i bezkompromisowo walcząc z najlepszymi jak równi z równym. Ostatecznie Maciej zdobył 6 punktów z 9 partii co dało mu bardzo wysokie 35 miejsce w klasyfikacji open, a najlepsze wśród chłopców do lat 14 oraz rankingu szachowego do 1800. Julia  zdobyła o pół punktu mniej i z dorobkiem 5,5p z 9 partii uplasowała się na 61 miejscu w klasyfikacji open wśród ponad 200 startujących zawodników, będąc jednocześnie najlepszą z dziewcząt do lat 14.

Za zwycięstwa zawodnicy otrzymali nagrody  finansowe oraz ufundowane przez  Narodowy Bank Polski  srebrne monety  „denar Bolesława Chrobrego” z serii „Historia Monety Polskiej” jako nagrody specjalne laureatom Turnieju Niepodległości "W hołdzie założycielom II RP, twórcom jej potęgi szachowej".

Więcej informacji z turnieju oraz pełne wyniki końcowe na stronie turnieju >>> kliknij tu