Kaskadowy szach i mat

Drukuj
Klub GRYF Szczecin kolejny raz był organizatorem turniejów szachowych w nowoczesnej Galerii „KASKADA” w Szczecinie. W dniach 19-20 października 2013 r. w pasażu handlowym tego centrum, odbyły się turnieje szachowe, w których wzięli udział zawodnicy Solnego.

W sobotę 19 października 2013 r. odbył się turniej OPEN, dla wszystkich chętnych szachistów bez względu na wiek. Bardzo udana przed rokiem impreza spowodowała, że w tym roku na starcie stanęło aż 115 zawodników i zawodniczek, w tym praktycznie cała czołówka z województwa zachodniopomorskiego, która walczyła o wiele cennych nagród, zarówno finansowych jak i rzeczowych w postaci bonów na zakupy, które można realizować na miejscu przez cały rok.

W tych zawodach zagrali Kacper  Karwowski ( 6,5 punktu) – 8miejsce w kategorii open i drugi w klasyfikacji juniorów oraz Julia Antolak (5,5 punktu) – 29 w kategorii open i drugie w klasyfikacji juniorek.

W niedzielę zaś rozegrane zostały zawody dla juniorów w kategoriach wiekowych i tak nasi zawodnicy  zajęli miejsca:

Turniej dla dzieci do lat 10 (ur. 2003-2004):
 Julia Nowicka (5 punktów ) – 5 miejsce w kategorii open i 2 wśród dziewcząt do lat 10.

Turniej dla dzieci do lat 12 (ur. 2001-2002):
Jan Ciesielski (4 punkty) – 7 miejsce
Małgorzata Ciesielska – 16 miejsce open, 6 miejsce w klasyfikacji dziewcząt.

Turniej dla młodzieży do lat 14 i 16 (ur. 1997-2000)
Julia Antolak – 3 miejsce w kategorii open i pierwsza w kategorii dziewcząt do lat 14
Piotr Styliński – 4 miejsce kategorii open i drugie wśród chłopców do lat 16.