Cztery awanse do Mistrzostw Polski 2014

Drukuj
Julia Nowicka, Kacper Karwowski, Maciej  Wącior i Maciej Kowalski uzyskali awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Szachach klasycznych.
W dniach 22-29 września 2013 r. w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym FALA 1, Łazy k/Koszalina, ul. Pogodna 4, odbyły się eliminacje Strefowe Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego do Finałów Mistrzostw  Polski Juniorów  i  Młodzików  na  2014 r.

Z naszego klubu walczyło o awans 5 zawodników, z których wymieniona wyżej czwórka wróciła z zawodów z sukcesem.  Złoty medal w grupie chłopców do lat 15 zdobył Kacper Karwowski (7,5 punktów w 9 partiach). Srebrny w grupie dziewcząt do lat 11 - Julia Nowicka (7 punktów w 9 partiach), a brąz w grupie chłopców do lat 17 - Maciej Kowalski (7 punktów). Grupę awansujących uzupełnił także Maciej Wącior, który zajął 4 miejsce (premiowane awansem)  w grupie chłopców do lat 15. Niestety sztuka ta nie udała się naszemu reprezentantowi w grupie chłopców do lat 11 - Miłoszowi Rogali, który z dorbkiem 4 punktów uplasował się  na 12 miejscu i awasnu będzię musiał "poszukać" na turnieju ostatniej szansy.

Tak więc na chwilę obecną Solny ma 6 finalistów przyszłotrocznych Mistrzostw Polski, gdyż grupę tych, którzy właśnie zdobyli awans uzupełniają Julia Antolak w grupie dziewczat do lat 14 jako brązowa medalistka poprzednich mistrzostw oraz Krzysztof Kabaciński - grupa chłopców do lat 10, który zdobyła awans w turnieju pierwszej szansy w czerwcu br.

Kolejna (ostania) szansa zdobycia awansu, dla tych, którym się nie powiodło w listopadzie na Trunieju Ostatniej Szansy.