Brązowy medal Julii w Mistrzostwach Polski do lat 14

Julia Antolak zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w grupie dziewcząt do lat 14, w grupie chłopców zaś Maciej Wącior wywalczył 15 miejsce.  Zamek Książ w Wałbrzychu był w dniach 10-17 kwietnia 2013r. areną  zmagań młodych szachistów z całego kraju. Odbyła  się tam bowiem  II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. Impreza ta jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów do lat 12 i 14. W zawodach z naszego województwa brało udział 11 zawodników w tym dwójka zawodników Solnego Grzybowo.

Julia występowała w zawodach do lat 14 i choć rok młodsza od większości przeciwniczek spisała się bardzo dobrze zdobywając 6,5 punktu w 9 partiach co pozwoliło jej na to by stanąć na najniższym stopniu podium. 13-letnia Julia była jednocześnie w swojej grupie najlepszą zawodniczką w swoim roczniku. W zawodach brało udział 46 zawodniczek. Mistrzynią Polski do lat 14 została Anna Marczuk z Krakowa przed Agnieszką Dmochowską z Wrocławia.

Maciej Wącior występował w grupie chłopców do lat 14 i od początku zawodów spisywał się znakomicie. Choć nie należał do faworytów (miał 21 numer startowy ), to przez większą cześć zawodów  „walczył” z czołówką polskich zawodników z bardzo dobrym skutkiem, bo na trzy dni przed zakończeniem zajmował dzielone 2-5 miejsce.  Niestety końcówka zawodów w jego wykonaniu była słabsza (dwie porażki i remis) co pozwoliło na zajecie 15 miejsca wśród 46  zawodników. Maciej swoją dobrą grą wypełnił normę na I kategorię szachową, za co należą mu się gratulacje.

Opieką trenerską nad zawodnikami na mistrzostwach pełnił  trener klubowy Solnego – Witalis Sapis.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja województw i klubów zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego, i tak nasze województwo zajęło 8 miejsce.  Solny Grzybowo zaś dzięki dobremu występowi zawodników został sklasyfikowany na wysokim 12 miejscu wśród około  90 klubów z całego kraju.