Kacper 10 w MP do lat 16

Od 17 do 24 marca w Szczyrku rozegrano szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Obowiązywało tempo 90'/40 + 30' + 30'' na ruch na dystansie 9 rund. Klub Solny Grzybowo reprezentowało 3 zawodników: w grupie chłopców do lat 16 – Kacper Karwowski i Maciej Kowalski oraz do lat 18 – Jakub Gabryjałowicz.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentował się Kacper Karwowski, który do ostatniej rundy walczył o medal.  Przegrał jednak ostatni pojedynek z Piotrem Śnihurem z Konina i to właśnie przeciwnik Kacpra został wicemistrzem Polski, Kacper zaś spadł na 10 miejsce.
    Szkoda, bo gdyby wynik był odwrotny, to Kacper cieszyłby się ze srebrnego medalu. W tym dniu jednak to Piotr okazał się lepszy i jemu trzeba złożyć gratulację za zdobyty medal. Kacper zdobył 5,5 punktu,  miał 16 numer startowy, a na mecie uplasował się o 6 oczek wyżej, poprawiając swój ranking.

Maciej Kowalski grał ze zmiennym szczęściem, ostatecznie zdobył 4,5 punktu z 9 partii, co dało  mu 26 miejsce (dokładnie takie jaki miał numer startowy) w grupie 49 startujących zawodników.

Nasz reprezentant do lat 18 – Kuba Gabryjałowicz do faworytów nie należał, bo rozstawiony był z 43 numerem startowym. Zawody skończył na miejscu 43 zdobywając 3 punkty (6 remisów i 3 porażki).

Strona mistrzostw z wynikami, zdjęciami...