Po raz kolejny zagraliśmy z WOŚP

Po raz kolejny szachiści pokazali, że można na nich liczyć. 30 zawodników stawiło się w Dźwirzynie na starcie turnieju szachowego z okazji 21 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem wyniki rywalizacja sportowa, której oczywiście nie brakowało była mniej ważna niż szczytny cel naszego spotkania. Całość wpisowego ( 360 zł) oraz cały dochód ze sprzedaży ciast, napoi  i grochówki przekazane  zostały do puszki WOŚP.  Stanowiło to sporą cegiełkę dołożoną od szachistów w zbiórkę pieniędzy w Dźwirzynie. Dziękujemy.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że turniej zdominowali juniorzy Solnego, którzy zajmując pierwsze cztery miejsca zostawili w pokonanym polu dorosłych i doświadczonych szachistów.

Pierwsze miejsce zdobył Kacper Karwowski, drugie Maciej Wącior, trzecie Julia Antolak a czwarte Maciej Kowalski (wszyscy Solny Grzybowo).  Kolejne miejsca zajęli Pan Sylwester Kupiak – Kołobrzeg,  Krzysztof Kapral – Świdwin,  Leon Bręgoszewski – Kołobrzeg , Kazimierz Łaszewski – Gryfice, Zbigniew Kubik – Kołobrzeg  a pierwszą dziesiątkę zamknął junior Solnego – Piotr Styliński.

W kategoriach wiekowych do lat 8 wygrał Paweł Kossowski z OPP Kołobrzeg, do lat 10 – Julia Nowicka- Solny Grzybowo, do lat 12 Jakub Kubiak – UKS Szach Gryfice, do lat 14 – Maciej Wącior – Solny Grzybowo. Wśród zawodników amatorów (bez kategorii szachowej) najlepszy okazał się Piotr Wącior.

W imieniu klubu Solny Grzybowo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu zawodów. Mamom zawodników Solnego za upieczenie pysznych ciast, Urzędowi Gminy Kołobrzeg za ufundowanie pucharów, dyrekcji szkoły w Dźwirzynie za udostępnienie swojej placówki oraz przede wszystkim tym którzy wrzucali datki do puszek WOŚP.