5 medali Wojewódzkiej Olimpiada Młodzieży

5 medali Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w szachach przywieźli z Łaz zawodnicy Solnego Grzybowo. Złote medale zdobyły dziewczynki: Paula Wasilewska do lat 14 i Julia Antolak do lat 12. Srebrny do lat 12 chłopców - Jan Ciesielski. Brązowe Julia Nowicka w grupie dziewcząt do lat 10 i Maciej Wącior w grupie chłopców do lat 14.
    Bardzo blisko medalu był też Maciej Makszewski w grupie chłopców do lat 10, który zajął nie lubiane przez sportowców 4 miejsce.
    Te wysokie lokaty naszych zawodników pozwoliły uplasowały zawodników Solnego na trzecim miejscu w klasyfikacji zespołowej.

Lepszymi zespołami okazały się jedynie Biały Pion Gryfino i Pałac Młodzieży Koszalin. Kolejne miejsca zajęły zespoły Hetmana Poliechniki Koszalińskej, Gryfa Szczecin i Skoczka Choszczno.
    Wojewódzka Olimpiada Młodzieży jest imprezą, w której starować mogą zawodnicy do lat 14, więc jak widać z klasyfikacji medalowej w klubie rosną przyszli następcy takich zawodników jak Maria Gościniak, Adrian  Panocki  czy Borysa Tofil. Życzymy im w przyszłości takich samych sukcesów na arenie krajowej.

Od dnia wczorajszego rozpoczął się w Łazach 9 dniowy Turniej Szachowy Perła Bałtyku, w którym startują nasi zawodnicy. Wsparcia finansowego na udział w tych występach udzielił zawodnikom Bank Zachodni WBK z programu Bank Ambitnej Młodzieży , za co w imieniu Zarządu Klubu, rodziców oraz młodzieży chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Miejsca naszych zawodników:Zawodnicy Solnego