Grand Prix Wybrzeża dla Solnego

Tradycyjnie już na początku roku 2012 w  Gryficach rozegrano finał Grand Prix Wybrzeża 2011r. w szachach.  Dziesięciu szachistów, którzy w ośmiu turniejach rozgrywanych w 2011roku w miejscowościach województwa zachodniopomorskiego: min. Świnoujścia,  Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa , Nowogardu, Świerzna, Gryfic i Trzebiatowa zdobyli najwięcej punktów grało w turnieju kołowym o tytuł mistrza wybrzeża na za rok 2011. Pozostali, którzy nie uzbierali wystarczającej ilości punktów aby dostać się do pierwszej dziesiątki rozgrywali między sobą turniej dodatkowy.

Jest nam bardzo miło zakomunikować, że oba turnieje zarówno finałowy jak i dodatkowy wygrali zawodnicy Solnego Grzybowo – juniorzy trenujący na co dzień pod okiem Witalisa Sapisa: Maciej Kowalski - zwycięzca turnieju finałowego oraz Julia Antolak – triumfatorka w turnieju dodatkowym.

Turniej Finałowy , w którym grało 10 zawodników wygrał Maciej Kowalski (Solny Grzybowo), który wyprzedził Tobiasza Smala (UKS Szach Gryfice) i Arkadiusza Korbala (Gryf Szczecin).

Maciej zdobył 7,5 punktu w 9 partiach i co godne podkreślenia nie odniósł żadnej porażki – oddając rywalom tylko 3 remisy. – gratulujemy.

Turniej dodatkowy, w którym wystartowało 26 zawodników wygrała Julia Antolak (Solny Grzybowo) – 7 punktów , która wyprzedziła o punkt Sylwestra Kupiaka i Leona Bręgoszewskiego - nestorów kołobrzeskich szachów. W turnieju dodatkowym wystąpili również 3 inni zawodnicy Solnego: Piotr Styliński – zdobył 5 punktów i zajął 11 miejsce, oraz rodzeństwo Jan i Małgorzata Ciesielscy, którzy zajęli 21 i 25 miejsce.