Solny piątą drużyną w I lidze

  Dużym sukcesem dla klubu Solny Grzybowo zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów I ligi Szachowej rozgrywane w dniach 24 czerwca – 2 lipca 2011r. w Ustroniu – Jaszowcu (woj. śląskie). Solny, będący beniaminkiem w tej klasie rozgrywkowej zajął 5 miejsce wśród 10 startujących klubów i zapewnił sobie pobyt w tej klasie rozgrywek w przyszłym roku.

  Przed zawodami nasz klub wymieniany był przez znawców szachów w Polsce jako główny kandydat do spadku, ze względu na fakt, iż mieliśmy najmłodszą drużynę w lidze oraz najniższy ranking szachowy wśród renomowanych rywali. Rzeczywistość ku naszej uciesze okazała się inna. Bardzo ambitna i waleczna postawa wszystkich zawodników pozwoliła na osiągnięcie bardzo korzystnych wyników i bezproblemowe utrzymanie w I lidze.

  Solny odniósł 3 zwycięstwa nad: Stilonem Gorzów (4:2), Miedzią Legnica (4:2) oraz GCKiP Czarna (4:2). Cztery mecze z udziałem naszych zawodników zakończyły się remisami 3:3, z Javeną Suwałki, Polonią Wrocław, Stoczkiem Białystok oraz AZS Politechniką Gliwice. Ulegliśmy jedynie dwóm małopolskim klubom: MOS Wieliczka oraz KKSz Kraków.

  Drużyna Solnego w składzie: Maciej Adamowicz, Jakub Gabryjałowicz, Maciej Kowalski, Maciej Wącior, Agata Przybylska oraz Julia Antolak pod okiem trenera Witalisa Sapisa do końca walczyła o medal, gdyż przed ostatnią rundą zajmowała 3 miejsce. W kolejce tej Solny grał z późniejszym  Mistrzem Polski I ligi – KKSz Kraków i po bardzo wyrównanej walce uległ nieznacznie 2,5:3,5 spadając w klasyfikacji drużynowej na 5 miejsce.

  Indywidualnie najwięcej punktów dla drużyny Solnego zdobyli: Julia Antolak 8 punktów (w 9 partiach – w tym 7 wygranych i dwa remisy) – została zwyciężczynią na 6 szachownicy, Maciej Kowalski 5,5 punktu – 4 miejsce indywidualnie na 3 szachownicy, Agata Przybylska 5 punktów i 3 miejsce na 5 szachownicy, Maciej Wącior 4 punkty, Jakub Gabryjałowicz – 3 punkty, oraz Maciej Adamowicz – 2,5 punktu.

  Duże brawa należą się wszystkim zawodnikom za walkę oraz ambitną postawę, największe zaś dziewczynom grającym w drużynie Solnego, gdyż obie swoim dobrym występem zakończonym na podium,  wypełniły normę na I kategorię szachową i znacznie podwyższyły swoje rankingi.

  M-ce
  Nazwa drużyny
  Ranking
  Duże punkty
  Pkt.
  1

  Krakowski Klub Szachistów 1893

  1856
  18.0
  36.5
  2

  MUKS Stoczek 45 Białystok

  1707
  13.0
  27.0
  3

  KS Polonia Wrocław II

  1795
  11.0
  29.5
  4

  LKSz GCKiP Czarna

  1807
  11.0
  29.0
  5

  GKSz SOLNY Grzybowo

  1707
  10.0
  28.0
  6

  MKS MOS Wieliczka

  1826
  9.0
  27.5
  7

  KSz Javena Hańcza Suwałki

  1888
  7.0
  28.0
  8

  KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

  1861
  5.0
  22.5
  9

  ASSz Miedź Legnica

  1794
  4.0
  22.0
  10

  KSz Stilon Gorzów II

  1740
  2.0
  20.0
   
   
     Drużyna Solnego Grzybowo - Ustroń 2011r.

  Maciej Adamowicz

  Maciej Adamowicz - 1 szachownica

  Kuba Gabryjałowicz

  Jakub Gabryjałowicz  - 2 szachownica

  Maciek Kowalski

  Maciej Kowalski - 3 szachownica

  Maciej Wącior

  Maciej Wącior - 4 szachownica

  Agata Przybylska

  Agata Przybylska  - 5 szachownica

  Julka Antolak

  Julia Antolak - 6 szachownica

  Witalis Sapis

  Witalis Sapis - trener Solnego

  Drużyna Solnego

  Drużyna Solnego w Muzemu Adama Małysza w Wiśle

  Solny

  Drużyna Solnego na Równicy w Ustroniu


  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper