Dwa złote i dwa brązowe medale w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniu 28 maja 2011r. w gościnnych progach Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie odbyła się XII Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Szachach zorganizowana przez Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. W zawodach brało udział 128 szachistów z terenu województwa zachodniopomorskiego w wieku do 14 lat. W zawodach wzięło udział 15 naszych zawodników, którzy zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal.

W kategorii dziewcząt do lat 12 zwyciężyła Julia Antolak, a w kategorii chłopców do lat 12 Maciek Wącior. Wśród chłopców do lat 14 brąz zdobył Maciej Kowalski. Brązowy medal zdobyła także w kategorii dziewcząt do lat 8 - Julia Nowicka.Te medale oraz bardzo dobre wyniki pozostałych zawodników pozwoliły na zdobycie brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej zawodnikom Solnego Grzybowo. Lepsze okazały się jedynie Hetman Politechnika Koszalińska i Biały Pion Gryfino.

Wyniki pozostałych zawodników GKSz Solny Grzybowo:
    Chłopcy do lat 8: Miłosz Rogala 5 miejsce , Marcel Gajkowski 7 miejsce.
    Dziewczęta do lat 8 : Maria Bogdańska 4 miejsce.
    Chłopcy do lat 10: Maciej Makszewski 4 miejsce, Miron Dembski 12 miejsce, Michał Królicki 22 miejsce , Wojciech Wącior 39 miejsce.
    Dziewczęta do lat 10: Małgorzata Ciesielska 5 miejsce.
    Chłopcy do lat 12: Dawid Włodarczyk 5 miejsce.
    Chłopcy do lat 14: Krzysztof Królicki 9 miejsce , Adam Tofil 13 miejsce.

Uroczystość otwarcia uświetnili zastępca wójta Gminy Kołobrzeg p. Krystyna Mikołajczak, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Marek Hok, Przewodniczący Rady Gminy w Kołobrzegu p. Julian Nowicki. Natomiast zwycięzców dekorowali: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Marek Hok oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu p. Monika Szmyt.

Współogranizatorami zawodów byli: Gmina Kołobrzeg, Gminny Ośrodka Sportu, Turystyki I Rekreacji w Dźwirzynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Puchary i medale : Zachodniopomorski Związek Szachowy i Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS.