Marcel 9 w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków

  W Sielpi Wielkiej koło Kielc rozgrywane były w dniach 26-29 kwietnia 2011r. zawody Mistrzostw Polski w Szachach Przedszkolaków. Startował w nich nasz reprezentant - 7 letni mieszkaniec Grzybowa Marcel Gajkowski, który po pięknej walce zajął 9 miejsce w kraju w stawce 113 startujących zawodników.

  Przed ostatnią rundą zawodów Marcel dzielił wspólnie z innymi zawodnikami miejsca od 2 do 4 i o medalach zadecydowała ostania partia zawodów, w której nasz zawodnik niestety doznał porażki i spadł w klasyfikacji na 9 miejsce. Marcel jest jednym z najmłodszych zawodników trenujących w klubie Solny Grzybowo – trenuje blisko 2 lata, robiąc stałe postępy.

  Dziewiąte miejsce w Polsce jest sporym sukcesem, dlatego też składamy gratulacje młodziutkiemu zawodnikowi, rodzicom, którzy poświęcają dużo czasu na zajęcia i wyjazdy na zawody z Marcelem oraz trenerom klubowym opiekującym się zawodnikiem.

  Dzień później w tej samej miejscowości rozgrywane były zawody Pucharu Polski do lat 8. W zawodach tych wystąpiło dwoje naszych zawodników: Miłosz Rogala mieszkaniec Obrotów i wspomniany wcześniej – rok młodszy w stawce Marcel.


  Również w tych zawodach Marcel spisał się rewelacyjnie zajmując 12 miejsce (będąc jednocześnie najlepszym wśród 7 latków) zdobywając 5 punktów w 7 partiach i wypełniając normę na III kategorię szachową. Miłosz zajął miejsce 31 zdobywając 4 punkty, wśród 74 startujących zawodników.

  Oficjalna strona zawodów >>> kliknij tu

  Marcel Gajkowski

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper