Maciej drugi, Miłosz piąty...

Po dwóch weekendach zmagań na przełomie stycznia i lutego zakończył się Noworoczny Turniej Szachowy organizowany przez AKSz Hetman Politechnika Koszalińska. Do zawodów przystąpiło 43 zawodników podzielonych na dwie grupy rankingowe.
    Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy: Maciej Kowalski i Miłosz Rogala. Maciek zajął w silnym turnieju drugie miejsce i wypełnił normę na I kategorię szachową. Do przedostatniej rundy był na pierwszym miejscu, ale remis w ostatniej partii pozbawił go zwycięstwa. Na pocieszenie i tak badzo dobrego wyniku pozostaje mu to, że w bezpośrednim pojedynku pokonał zwycięzcę turnieju Kacpra Karwowskiego. W turnieju do 1400 bardzo dobrze zagrał Miłosz Rogala, który zajął 5 miejsce i zdobył IV kategorię szachową. - gratulujemy.

W grupie A zwyciężył  Kacper Karwowski (UKS Szach Gryfice) 8 pkt, 2m. Maciej Kowalski (GKSz Solny Grzybowo) 7,5 pkt, 3-4m Borys Lebiedowicz (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) i Tobiasz Smal (UKSz Szach Gryfice) obaj po 6 pkt, 5m. Wojciech Januszkiewicz (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 5,5 pkt.

W tej grupie dwie osoby wypełniły normy na wyższe kategorie szachowe: Maciej Kowalski norma na I kategorię i Izydor Kędziera norma na II kategorię.
    Grupa B to rywalizacja młodszych zawodników, gdzie pierwsze trzy miejsca podzielili klubowi koledzy AKSz Hetman Politechnika Koszalińska. 1-2 Ignacy Jurkowski i Natan Gabryś po 7 pkt, 3m. Paweł Dombrzalski 6,5 pkt, 4m. Adam Teofilak (Pałac Młodzieży Koszalin) 6pkt, 5-6 Miłosz Rogala (GKSz Solny Grzybowo) i Adam Jedliński (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) obaj po 5,5 pkt.
    W tej grupie cztery osoby wypełniły normy na wyższe kategorie szachowe: Ignacy Jurkowski norma na III kategorię, Miłosz Rogala i Oskar Zawalich norma na IV kategorię oraz Bartłomiej Kamieniecki norma na V kategorię.