Trzech finalistów Mistrzostw Polski 2011

  W zakończonych 24 września w Żerkowie (woj.wielkopolskie)  Mistrzostwach Międzywojewódzkich trzech naszych zawodników zdobyło awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. W kategorii chłopców do lat 11 pierwsze miejsce zajął Maciej Wącior zdobywając 7,5 punktu w 9 partich, w grupie chłopców do lat 13 srebny medal  zdobył Maciej Kowalski, a w grupie dziewcząt do lat 17 trzecie miejsce zajęła Agata Przybylska. Cała trójka uzyskała awans do Mistrzostw Polski 2011r. Dla dwójki z tych  Agaty i Maćka Kowalskiego będzie to debiut w indywidualnych zawodach tej klasy. Gratulacje dla całej trójki zawodników. Wcześniej awans uzyskała także Julia Antolak, tak więc na chwilę obecną Solny ma czterech finalistów w indywidaulnych Mistrzostwach Polski na rok przyszły.
  W zawodach w Żerkowie startowało 9 naszych zawodników. Najbliżej awansu był Jakub Gabryjałowicz w grupie chłopców do lat 15, który niestety zajął 5 miejsce (pierwsze niepromowane awansem) oraz Jan Ciesielski - miejsce 9 w grupie chłopców do lat 10. W tej samiej grupie występowali: Maciej Makszewski 4,5 p. 13 miejsce, Miron Dembski 3.5p. 19 miejsce. W grupie dziewcząt do lat 9  Małgorzata Ciesielska zdobyła 4p. i 10 miejsce, a w grupie chłopców do lat 13 - Krzysztof Królicki 3,5p. - 18 miejsce.

  Wyniki szczegółowe w poszczególnych grupach:
   
  D9        D11        D13        D15        D17
   
   
  C9        C11        C13        C15        C17

  Maciej Wącior

  Maciej Wącior -  1 miejsce w grupie chłopców do lat 11

  Maciej Kowalski

  Maciej Kowaski (z lewej)- 2 miejsce do lat 13

  Agata Przybylska

  Agata Przybylska (z prawej) - 3 miejsce do lat 17
   
  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper