7 miejsce Marcela w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków

    W dniach 23-25 kwietnia w Sielpi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Przedszkolaków (do lat 7). Nasz klub w tych zawodach reprezentowało 2 zawodników: Marcel Gajkowski i Mateusz Jasiński. Obydwaj zawodnicy potwierdzili, że należą do czołóki w Polsce w swojej kategorii wiekowej, a ich medale w mistrzostwach województwa nie były dziełem przypadku. Znakomite 7 miejsce w Polsce  w stawce 90 zawodników zdobył Marcel Gajkowski. Nasz zawodnik zdobył 7 punktów, tyle samo co brązowy medalista, a medal przegrał tylko gorszą wartościowością. Jego sukces jest tym większy, że ma on tylko 6 lat, był więc o rok młodszy od przeciwników i za rok może jeszcze raz startować w Mistrzostwach Przedszkolaków. Mateusz zdobył 5,5 punktu co pozwoliło mu zająć dobre  22 miejsce w turnieju. Mateusz w szachy gra od pół roku,były to jego pierwsze tak poważne zawody więc wynik ten trzeba uznać za bardzo dobry.
    Oficjalna strona mistrzostw: www.szszach.pl/MPP_2010 - zapraszamy do obejrzenia.
     

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper