8 miejsce Julii w Mistrzostwach Polski

Drukuj
W dniach 20-28 marca 2010 r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych w kategorii wiekowej do 10 i 12 lat. Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo reprezentowali : w kategorii dziewczęta do lat 10 Julia Antolak, w kategorii dziewczęta do lat 12 Dominika Rewers i w kategorii chłopcy do lat 10 Dawid Włodarczyk.
Nasi zawodnicy podkreslili swoją przynależność do krajowej czołówki. Najlepiej wypadła Julia Antolak, która w swojej grupie zdobyła 7 punktów i zajęła wysokie 8 miejsce (na 54 startujące zawodniczki). Należy podkreślić, że Julka utrzymywała się przez cały turniej w ścisłej czołówce i remis w ostatniej partii spowodował spadek o kilka miejsc w klasyfikacji generalnej. Dominika Rewers zdobyła 5 punktów i ostatecznie uklasowała się na 37 miejscu, a Dawid Włodarczyk był 23 wśród 58 startujących zawodników.
Zawodnikom, trenerom i rodzicom dziękujemy za doskonały występna mistrzostwach i życzymy dalszych sukcesów na szachownicach.