X Grand Prix Pomorza rozpoczęte

Drukuj
28 lutego w Galerii Kosmos w Koszalinie 1-szym turniejem zainaugurowany został  X cykl Grand Prix Pomorza w szachach na rok 2010, wystartowało w nim aż 150 szachistów z regionu, w tym 70 przedszkolaków.
             Zawodnicy naszego klubu występowali w Turniejach B i przedszkolaków – w sumie 15 zawodników.
              W grupie B zwyciężył wychowanek Hetmana, szykujący się do startu w Mistrzostwach Polski, Borys Lebiedowicz 8 pkt, Drugie miejsce Tadeusz Wysocki 7pkt (Taktyk Szczecinek). Pierwszą trójkę niespodziewanie uzupełnił prezes Hetmana Marian Kanarek 7 pkt, 4. Józef Szramiak 7pkt (Karwice), 5. Jarosław Wirkus 6,5 pkt.
Bardzo dobre 6 miejsce w turnieju, w którym startowało 63 zawodników zdobył najlepszy z Solniaków Maciej Kowalski 6,5 pkt.
             W klasyfikacji juniorów do lat 13 najlepszy okazał się Borys Lebiedwicz, a wśród dziewcząt Julia Antolak 6pkt (GKSz Solny Grzybowo). Do lat 11 wygrał Maciej Wącior 5,5 pkt (GKSz Solny Grzybowo) i Katarzyna Bylica 6 pkt (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska). Do lat 9 wygrał Miron Dembski 5pkt i Małgorzata Ciesielska 3 pkt (oboje GKSz Solny Grzybowo).

Koszalińską Ligę Przedszkolaków wygrał zawodnik z Chojnic Jakub Janta Lipiński 6,5 pkt, drugi był z identycznym dorobkiem punktowym Mateusz Jasiński z Solnego Grzybowo. Trzecie miejsce zajęła najlepsza dziewczyna w całej stawce pięcioletnia Julia Górny 6 pkt z Przedszkola nr 12 w Koszalinie, 4. Sara Chliszcz 5,5 pkt (P20 Koszalin), a 5. Marcel Gajkowski 5 pkt  - Solny,