Szachiści razem z Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Drukuj
Szachiści Gminnego Klubu Szachowego SOLNY po raz kolejny grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  W Szkole Podstawowej w Drzonowie odbyły się zawody szachowe, które zgromadziły wszystkich, którzy mieli chęć pograć w szachy od amatorów do czynnych i doświadczonych zawodników – w sumie aż 48 osób.  W kategorii open zwyciężył Borys Tofil – zawodnik Solnego Grzybowo, który zdobył 8,5 punktu w 9 partiach. Drugie miejsce zdobyła niespodziewanie Julia Antolak – Solny -7,5 punktu zostając równocześnie najlepszą kobietą w turnieju i zawodnikiem do lat 10. Miejsce trzecie przypadło również zawodnikowi Solnego. Zdobył je Kuba Gabryjałowicz – 7 punktów – najlepszy zawodnik do lat 15.  Kolejne miejsca zajęli: Klara Czaplewska – Kołobrzeg, Leon Bręgoszewski – OPP Neptun Kołobrzeg, Marek Duszkiewicz – Solny, Maciej Kowalski – Solny, Mariusz Luty – Gens Kołobrzeg, Sylwester Kupiak – Gens i Krzysztof Cichocki – Kołobrzeg.
W kategorii wiekowej do lat 8 zwyciężył Miron Dembski, przed Michałem Królickim i Małgorzatą Ciesielską (wszyscy Solny).
Do lat 10 zwyciężyła: Julia Antolak - Solny, przed Katarzyną Bylica – Hetman Koszalin i Dawidem Włodarczyk – Solny
Do lat 12 wygrał Piotr Styliński – OPP Neptun Kołobrzeg, przed Solniakami: Krzysztofem Królickim i Maciejem Wąciorem.
Klasyfikację do lat 15 wygrał Jakub Gabryjałowicz – Solny przed Klarą Czaplewską i Maciejem Kowalskim.
Wśród kobiet najlepszą trójkę stanowiły: Julia Antolak, Klara Czaplewska i Kasia Bylica, zaś najlepszymi zawodnikami amatorami (bez kategorii szachowej) okazali się Jan Jasiński z Sarbii, przed Mariuszem Bylica i Piotrem Wącior.
Zebrane podczas zawodów wpisowe w wysokości 465 zł zostało w całości przekazane na szczytny cel 18 Finału WOŚP. Ponadto uczestnicy i osoby towarzyszące chętnie brali udział w innych atrakcjach zorganizowanych w tym dniu w gościnnych progach szkoły w Drzonowie. Puchary dla najlepszych oraz dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników turnieju wręczyli Wójt Gminy Kołobrzeg Tadeusz Kowalski oraz  Panie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzonowie : Pelagia Staniul i Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Drzonowie – Irena Pietrzykowska. Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze, przy wydatnej pomocy rodziców szachistów klubu Solny. Tradycyjnie już do walki na szachownicach stanęły rodziny. Duże brawa należą się rodzinie Państwa Królickich, którzy w komplecie: rodzice plus dzieci stanęli na starcie i zajęli wysokie miejsca. Rodzinie wystartowali także Państwo Gabryjałowicz, Wącior, Bylica, Makszewscy i Dembscy.  Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy oraz ich opiekunowie zostali poczęstowani pysznym tortem upieczonym przez Państwa Peplińskich na okazję 18 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wylicytowanym przez Pana Wójta wraz z małżonką. Mamy nadzieję, że za rok znowu zawitamy do Drzonowa i zagramy razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka.