Mistrzostwa Polonijne Niemiec

Drukuj

W dniach 14,15 listopada odbyły się już 5 jubileuszowe Mistrzostwa Polonijne, Europejskie w szachach. Turniej miał miejsce w ośrodku spotkań Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech House Concordia (Hersdorf) – prawdziwa oaza polskości na terenie Niemiec. Do mistrzostw przystąpiło 39 zawodników z Polski,Niemiec i Luksemburga. Przy bardzo silnej obsadzie turnieju czołowe miejsca zajęli zawodnicy z Hetmana Koszalin oraz GKSz Solnego Grzybowo. Zawody wygrał Pawel Weihchold – 6 pkt , drugie miejsce  Majdan Joanna – 5,5 pkt.  ,trzecie miejsce Zakościelna Kinga 5,5 pkt. (wszyscy zawodnicy z Koszalina).
W kategorii do lat 14 pierwsze miejsce zajął Maciej Wącior 4,5 pkt. , a drugie Jakub Gabryjałowicz 4 pkt. (zawodnicy GKSz Solny Grzybowo). Najmłodszym uczestnikiem turnieju i zwycięzcą w kategorii do lat 8 został Wojciech Wącior 3 pkt.
Zawodnicy Solnego Grzybowo w kategorii Open zajęli następujące miejsca: Maciej Wącior był 11, Jakub Gabryjałowicz  16, Agata Przybylska 19, Wojciech Wącior 29.
W trakcie turnieju odbyła się również symultana z mistrzynią świata Joanną Majdan. W dwóch partiach padł remis (z Wojtkiem Wąciorem z Solnego Grzybowo oraz Borysem Lebiedowiczem z Hetmana Koszalin).Wielką niespodzianką było zwycięstwo zawodnika z Kołobrzegu, Pana Witolda Kossowskiego.
Zawodnicy oraz opiekunowie podkreślają wspaniałą organizacje oraz atmosferę turnieju i zapowiadają udział w kolejnych zawodach w 2010 roku.