5 finalistów Mistrzostw Polski

W dniach 16-24 października w Sarbinowie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów w szachach klasycznych, które były eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W zawodach startowało 11 zawodników Solnego Grzybowo, z czego 4 uzyskało awans do Mistrzostw Polski. W grupie do lat 9 chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Włodarczyk, który zdobył 8 punktów z 9 partii. W grupie dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Julia Antolak, która zdobyła komplet 9 punktów nie dając się pokonać w żadnej z partii. W grupie chłopców do lat 13 wygrał nasz kolejny zawodnik Jakub Gabryjałowicz – zdobywając 7,5 punktu. Do finałów przyszłorocznych mistrzostw awans uzyskała także Dominika Rewers w grupie dziewcząt do lat 11, która z dorobkiem 6 punktów zajęła 4 miejsce -premiowane awansem.

Równolegle z tymi zawodami juniorów rozgrywane były półfinały Mistrzostw Polski do lat 20, w których drugie miejsce i awans do finałów zdobyła nasz niezawodna Maria Gościniak, która zdobyła 5,5 punktu w 7 partiach, ustępując pola tylko Klaudii Kulon.

Pozostali nasi reprezentanci walczyli bardzo dzielnie, ale niestety nie udało się im uzyskać wyników, które promowały by do udziału w Mistrzostwach Polski.
    Część z nich to całkowici debiutanci w takiej imprezie, innym brało trochę szczęścia.
    Warto podkreślić, że zawodnicy Solnego wygrali w 3 z 10 grup wiekowych. Nie udało się to żadnej innej drużynie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Duża w tym zasługa trenera klubowego Witalisa Sapisa oraz pomagających mu Waldemara Kujawy, Borysa Tofila i Marka Duszkiewicza.

Kowalski Maciej 13miejsce w grupie chłopców do lat 13 -  4,5 punktu,
    Przybylska Agata 6miejsce w grupie dziewcząt do lat 15 - 5,5 punktu .

Finaliści

Finaliści przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Szachach klasycznych z trenerem Witalisem Sapisem, od lewej Dominika Rewers, Julia Antolak, Dawid Włodarczyk i Jakub Gabryjałowicz