Świąteczny Turniej Szachowy w Grzybowie

Drukuj
W sobotnie przedświąteczne przedpołudnie w Świetlicy w Grzybowie odbył się turniej szachowy dla najmłodszych szachistów. W turnieju wzięli udział zawodnicy, klubu szachowego Solny oraz przedszkolaki i uczniowie ze szkół podstawowych w Dźwirzynie i Drzonowie. Dla wielu z nich, był to pierwszy turniej w życiu i dostarczył wielu emocji. Bardzo cieszy fakt, że na starcie stanęło aż 26 zawodników. Grano w dwóch grupach: pierwsza to przedszkolaki i pierwszoklasiści, druga: od klasy 2 do 6.

W grupie młodszej, w której startowało 12 zawodników zwyciężył Wojciech Kolikow ze Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie przed Wojtkiem Wąciorem – Solny, Marcelem Gajkowskim – Grzybowo, Michałem Królickim – Solny i Antonim Kolikowem – SP Dźwirzyno. Najlepszymi  z dziewcząt w tej grupie były: Małgorzata Ciesielska, Maria Bogdańska i Aleksandra Hen.
W grupie dzieci starszych z kompletem punktów zwyciężył doświadczony zawodnik Solnego Jakub Gabryjałowicz przed Krzysztofem Królickim, Maciejem Kowalskim, Julią Antolak i Dawidem Włodarczykiem. W grupie tej startowało 14 zawodników.
Najlepsi zawodnicy dostali puchary ( dla niektórych – najmłodszych były to pierwsze zdobyte trofea), wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i paczkę ze słodyczami.
Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Zespół Oświaty i Kultury i Gminny Klub Szachowy Solny wręczył Wójt Gminy Kołobrzeg Tadeusz Kowalski, który życzył wszystkim zawodnikom i rodzicom spokojnych świąt.

Wszystkich szachistów zapraszamy na następny turniej klubu szachowego Solny, który zostanie zorganizowany w dniu 11.01.2009r. w Szkole Podstawowej w Drzonowie – z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.