Mieleńska Perła Bałtyku 2008

W hali sportowej MOSiR w Mielnie odbyła czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego - Mieleńska Perła Bałtyku. W zawodach brało udział blisko 80 uczestników w trzech turniejach (A, B, C).
    Główny turniej Open A rozgrywany był w tym roku w 20-osobowej obsadzie. Od początku ton rywalizacji nadawała trójka arcymistrzów z Ukrainy: Wadim Szyszkin, Władimir Małaniuk i Władimir Siergiejew, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.
    Nasi zawodnicy w tak mocnym towarzystwie wypadli bardzo dobrze: Miłosz Rudnicki zajął 8 pozycję zdobywając 4,5 punktu, a Borys Tofil z takim samym dorobkiem miejsce 10.
    Najliczniej obsadzony turniej B (37 uczestników) wygrał Przemysław Szmidt z AZS UKW Bydgoszcz, zdobywając 7,5 pkt w 9 partiach. Drugie miejsce z 7 pkt wywalczył Grzegorz Stala (Łazy), a trzecie z 6,5 pkt Piotr Bartosik (UKS OPP Toruń).
    Doskonałe 9 miejsce z dorobkiem 5,5 punku zdobył Jakub Gabryjałowicz , który dodatkowo wygrał rywalizację wśród juniorów w swojej kategorii wiekowej.
    Turniej C, dla najmłodszych szachistów, zgromadził na starcie 18 uczestników. Tu rządzili wychowankowie klubów z Powiatu kołobrzeskiego.
    Zwyciężył Radosław Bylica z Neptuna Kołobrzeg z kompletem 9 pkt. Dwie następne lokaty przypadły wychowankom Solnego . Druga była Julia Antolak (7 pkt), a trzeci Maciej Wącior (6 pkt). Wysokie 6 miejsce z dorobkiem 4,5 punktu zdobył Maciej Kowalski wypełniając normę na IV kategorię szachową.