Brązowy medal Julii Antolak w Pucharze Polski

Drukuj
W dniach 30.04. - 04.05.2008 r. w Karpaczu rozgrywano Puchar Polski do lat 8 w Szachach. Grano na dystansie 9 rund po 60 minut na partię na zawodnika, osobno wśród dziewczynek i chłopców. Puchar Polski to odpowiednik Mistrzostw Polski w starszych grupach wiekowych.  Wielki sukces odniosła zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego „Solny” Zieleniewo – Julia Antolak która zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. W 9 partiach Julia zdobyła 6,5 pkt. Na uwagę zasługuje fakt iż, Julia wygrała ze zdobywczynią złotego medalu Agatą Dwilewicz i zremisowała ze srebrną medalistką Oliwią Kiołbasa. Jest to już drugi medal Julii w zawodach rangi Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku Julia zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków. Na 13 miejscu zawody zakończyła Katarzyna Bylica – OPP Neptun Kołobrzeg – 4,0 pkt.
 O medal do ostatniej rundy walczył kolejny zawodnik „Solnego” Dawid Włodarczyk. Ostatecznie zajął 12 miejsce zdobywając 5,5 pkt. Dawid przez całe zawody znajdował się w czołówce. Pomimo porażki w 8 rundzie miał jeszcze szansę na medal. Ale niestety w ostatniej rundzie także musiał uznać wyższość przeciwnika. Dowodem dobrej postawy Dawida jest zdobycie przez niego III kategorii szachowej.