Maria Gościniak Mistrzynią Polski juniorek, Adrian Panocki brązowym medalistą

  Ogromny sukces odnieśli juniorzy Gminnego Klubu Szachowego Solny Zieleniewo na zakończonych w niedzielę 6.04 w Łebie Mistrzostwach Polski Juniorów w  szachach. Maria Gościniak  zdobyła tytuł Mistrzyni Polski dziewcząt do lat 18, a Adrian Panocki został brązowym medalistą w tej samej kategorii.

   

  Maria Gościniak po dramatycznej walce zdobyła tytuł Mistrzyni Polski  dziewcząt do lat 18. O zwycięstwie Marysi zadecydowała ostatnia partia  Mistrzostw w której prowadząca w turnieju Małgorzata Nowak przegrała z  Katarzyną Radziewicz. Na marginesie warto dodać ,że dwa lata temu po pasjonującej walce Radziewicz zdobyła Mistrzostwo Polski wyprzedzając  zawodniczkę Solnego o pół punktu. Tym razem Maria zdobywając 8.5 punktu okazała się najlepsza. Grała bezkompromisowo wygrywając osiem partii i tylko  jedną remisując.

  Tytuł Mistrzyni Polski w szachach klasycznych jest pięknym ukoronowaniem kariery juniorskiej Marii. W 2000 roku w Częstochowie zdobyła ona tytuł w szachach szybkich, a w 2004 w Olkuszu w szachach błyskawicznych.  Czterokrotnie w latach 2000, 2002, 2006 i 2007 zdobywała wicemistrzostwo Polski. Złoto zdobyte w Łebie jest trzynastym ( piątym złotym) medalem zdobytym przez Marię w Mistrzostwach Polski. Przypomnijmy, że w 2007 roku w Sibenicu podzieliła 3-7 miejsce w Mistrzostwach Europy.

  Świetnie w Mistrzostwach wypadł też drugi reprezentant "Solnego" Adrian  Panocki zdobywając brązowy medal w grupie chłopców do lat 18. Lepsi okazali się jedynie mistrz międzynarodowy Jacek Tomczak - Mistrz Świata do lat 16  sprzed dwóch lat i mistrz FIDE Kacper Piorun. Zdobywając 8 punktów Adrian powtórzył swój sukces sprzed dwóch lat kiedy to również w Łebie wywalczył  "brąz" w grupie do lat 16. W kolekcji Adriana to dziewiąty medal Mistrzostw Polski. Bardzo dobra gra Adriana pozwoliła mu wypełnić drugą normę na tytuł mistrza.

  Trzeci z zawodników "Solnego" Borys Tofil zdobył 5 punktów i został sklasyfikowany na 27 miejscu.

  W klasyfikacji klubowej "Solny" zajął trzecie miejsce, a w klasyfikacji  medalowej wspólnie z Pocztowcem Poznań miejsce drugie ustępując jedynie
  Hetmanowi Politechnika Koszalińska.

  Warto wspomnieć, że "Solny" może też poszczycić się posiadaniem Mistrzyni Polski Przedszkolaków Julii Antolak. Osiągnięte wyniki są efektem wieloletniej pracy trenera "Solnego" mistrza międzynarodowego Witalisa Sapisa, instruktora wspomagającego podczas mistrzostw  - Waldemara Świcia  i dobrych warunków stwarzanych zawodnikom w klubie dzięki staraniom Zarządu Klubu i Władz Gminy Kołobrzeg  z wielkim przyjacielem szachów Wójtem Gminy Kołobrzeg Tadeuszem Kowalskim na czele.   

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper