Mistrzostwa Polski P10 P12 - Ustroń 2008r,

W Ustroniu woj. Śląskie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 i 12 w Szachach. Zawody odbyły sie osobno wśród dziewcząt i chłopców na dystansie 11 rund po 90 minut dla zawodnika na partię, plus 30 sekund na każde posunięcie. Do Mistrzostw zakwalifikowali się także zawodnicy naszego powiatu:
    dziewczęta do lat 10
    - Julia Antolak (Solny Zieleniewo),
    - Katarzyna Bylica (OPP Neptun Kołobrzeg),
    dziewczęta do lat 12
    - Klara Czaplewska (Gens Kołobrzeg),
    chłopcy do lat 12
    - Jakub Gabryjałowicz (Solny Zieleniewo).
    Najmłodsze zawodniczki - 8 letnia Julia Antolak - ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Przedszkolaków oraz także 8 letnia Kasia Bylica jako jedne z najmłodszych dzielnie walczyły w stawce zawodniczek do lat 10. Julia z dorobkiem 4,5 pkt. zajęła 37 miejsce a Kasia zdobywając pół punktu mniej była 39. Zwyciężyła Ewa Harazińska (Polonia Warszawa) 9,0 pkt. Zdaniem Wtalisa Sapisa - trenera Solnego który także sędziował na mistrzostwach wynik Julii i Kasi jest dobrym wynikiem jak na ich wiek i jest dobrym prognostykiem przed Pucharem Polski do lat 8.
    Wśród dziewcząt do lat 12 Klara Czaplewska z dorobkiem 5,5 pkt. zajęła dobre 26 miejsce. W tej kategorii zwyciężyła Angelika Dziodzio MKSz Rybnik 10,0 pkt. W kategorii chłopców do lat 12 Jakub Gabryjałowicz także wywalczył 5,5 pkt. i był 27. Zwyciężył Kamil Tomsia Hetman Trzebinia 10,5 pkt. W kategorii chłopców do lat 10 zwyciężył Jan Krzysztof Duda MKS Wieliczka 10,0 pkt.

Kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w Łebie w dniach 29.03. - 06.04.2008 r. Będą w nich startowali zawodnicy w kategoriach wiekowych do lat 16 i 18. Powiat kołobrzeski reprezentować będzie troje zawodników Solnego Zieleniewo:
    - Maria Gościniak - dziewczęta do lat 18,
    - Borys Tofil i Adrian Panocki - chłopcy do lat 18.
    Jako ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski do lat18 Marysia Gościniak na mistrzostwa jedzie w roli zdecydowanej fowotytki. Adrian Panocki jako brązowy medalista do lat 16 z 2006 roku powinien walczyć także o medal. Dla Borysa Tofila który startuje jako młodszy rocznik do lat 18 miejsce w czołowej 15 lub w najlepszej piątce w swoim roczniku będzie dobrym wynikiem.

Opracował: Jan Tofil