Półfinały Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów do lat 20

Doskonały występ Marii Gościniak
    W dniach 4-12.11.2006 r. w Lublińcu odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów do lat 20 w szachach klasycznych. Rozgrywki prowadzono na dystansie 9 rund osobno w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w których prowadzono klasyfikacje seniorów i juniorów do lat 20. Awans do Finałów Mistrzostw Polski uzyskiwało po 6 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.
    Z zawodników naszego regionu udział w tych zawodach wzięło troje zawodników Gminnego Klubu Szachowego „Solny” Zieleniewo: Maria Gościaniak, Adrian Panocki,  Borys Tofil.

Bardzo udany występ zaliczyła Maria Gościniak która w ogólnej klasyfikacji kobiet wywalczyła bardzo wysokie 5 miejsce premiowane awansem zarówno wśród seniorek jak i juniorek do lat 20. Jest to bardzo duży sukces 16 letniej Marysi, która już w tak młodym wieku juniorskim wywalczyła awans do finałów wśród seniorek. W Finałach Mistrzostw Polski wystąpi jedynie 12 najlepszych – seniorek oraz juniorek do lat 20 z całego kraju. Marysia w 9 partiach zdobyła 6,0 punktów walcząc zaciekle z o wiele wyżej notowanymi przeciwniczkami.

Pokonała między innymi w 4 rundzie brązową medalistkę Mistrzostw Ewę Przeździecką z Miedzi Legnica oraz zremisowała w 8 rundzie ze srebrną medalistką – Marią Szymańską z Juveny Hańczy Suwałki i w 9 z aktualną Mistrzynią Świata do lat 14 Klaudią Kulon z Hetmana Politechniki Koszalin. Zdaniem trenera zawodników Solnego – IM Witalisa Sapisa występ Marysi był jednym z najlepszych w jej karierze. Wśród kobiet zwyciężyła 29 - letnia Monika Krupa z Polonii Wrocław z dorobkiem 7,0 pkt. W seniorskiej stawce niezłe występy zaliczyli także 16 letni Adrian Panocki i 15 letni Borys Tofil. Jako bardziej utytułowany Adrian z dorobkiem 5,0 pkt zajął 23 miejsce a Borys z dorobkiem 4,5 pkt był 32. Zarówno Adrian jak i Borys prawie w każdej rundzie walczyli z bardziej utytułowanymi przeciwnikami posiadającymi wyższe rankingi. Świadectwem bardzo dobrego występu Borysa może być fakt zdobycia przez niego w tym turnieju kolejnej normy na kandydata na mistrza.

Finaliści Mistrzostw Polski w Szachach na 2007 rok
    Polski Związek Szachowy ogłosił listy finalistów Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach na 2007 rok. Przed ostatnim turniejem klasyfikacyjnym w którym można zdobyć awans do przyszłorocznych finałów 25 zawodników z województwa zachodniopomorskiego posiada awans, z czego aż 10 zawodników naszego powiatu. Wśród tych zawodników siedmioro jest zawodnikami Gminnego Klubu Szachowego Solny Zieleniewo i troje Gensa Kołobrzeg.

do lat 18: Adrian Panocki – Solny.

Jako srebrna medalistka ostatnich Mistrzostw Polski do lat 16 Maria Gościniak zakwalifikowała się do kadry Polski Juniorów. Jako jedyna z naszych zawodników jest słuchaczką Akademii Szachowej.