Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach 2006

Doskonały występ szachistów Solnego W dniach 16-22.09.2006 r. W Pile odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Grano w kategoriach wiekowych do lat 9,11,13,15,17 - osobno wśród dziewcząt i chłopców, po 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 s. na każde posunięcie. Półfinały Mistrzostw Polski do lat 13 były eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łącznie w zawodach wystąpiło 132 zawodników w tym 12 z klubów powiatu kołobrzeskiego: Gminnego Klubu Szachowego Solny Zieleniewo, Gensa Kołobrzeg i OPP Neptun Kołobrzeg. W kategorii do lat 17 awans do finałów Mistrzostw Polski uzyskiwali medaliści a w pozostałych kategoriach medaliści oraz zdobywcy czwartych miejsc. Doskonały występ zanotowali zawodnicy Solnego którzy w komplecie uzyskali awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski.
    Kategoria chłopców do lat 15 została wręcz była zdominowana przez zawodników Solnego Zieleniewo. Złoty medal zdobył Borys Tofil, który nie przegrywając żadnej partii z dorobkiem 8,0 punktów zdecydowanie zajął pierwsze miejsce. Srebrny medal zdobył także zawodnik Solnego - Marek Duszkiewicz z dorobkiem 7,0 pkt. Obaj w pokonanym polu zostawili wielu wyżej notowanych przeciwników z Wielkopolski a w tym między innymi rozstawionego z nr 1 Dominika Płończaka, który ostatecznie zajął 5 miejsce i nie zakwalifikował się do finałów.
    Ponadto brązowe medale i jednocześnie awans wywalczyli kolejni zawodnicy Solnego Zieleniewo:
    - Jakub Gabryjałowicz w kategorii chłopców do lat 11 - 6,5 pkt.
    - Krystian Jacek - w kategorii chłopców do lat 13 - 7,0 pkt.
    Zarówno Jakub jak i Krystian pokazali dojrzałą i pewną grę udowadniając, że są w stanie walczyć o medale ze starszym rocznikiem w swoich grupach wiekowych (startowali jako młodszy rocznik). Nigdy się nie spodziewałem, że w stu procentach moi zawodnicy których wysłałem na półfinały uzyskają awans - relacjonuje Andrzej Gościniak - Prezes Klubu Szachowego Solny Zieleniewo. Jego zdaniem ten dobry występ zawodników Solnego należy zawdzięczać profesjonalnemu i systematycznemu przygotowaniu przez trenera klubowego - IM Witalisa Sapisa.