10-lecie GKSz Solny Zieleniewo

  Z okazji dziesięciolecia działalności GKSz Solny Zieleniewo odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Kołobrzeg zawodników i działaczy z wójtem Gminy Kołobrzeg Tadeuszem Kowalskim.
  Wójt pogratulował zawodnikom sukcesów zarówno sportowych jak i organizacyjnych i życzył powodzenia na Mistrzostwach Europy i Świata Marii Gościniak i Adrianowi Panockiemu.
  Klub Solny był sześciokrotnie organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10 i 12, czterokrotnie organizował Mistrzostwa Polski Juniorów P 15. Był też organizatorem Ekstraligi seniorów.
  Maria jest aktualną wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 16, a wcześniej była wicemistrzynią Polski do lat 10 i 12. Adrian jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski wśród juniorów do lat 16.
  Szachisci Solnego zajęli w tym roku 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych "Złota wieża" ,a także 9 miejsce w I lidze juniorów. Wynik ten dał im prawo gry w przyszłym roku w gronie 12 najlepszych juniorskich zespołów w Polsce.
  Nie byłoby tych sukcesów bez pomocy władz gminy Kołobrzeg, zaangażowania prezesa klubu Andrzeja Gościniaka oraz pracy trenerów Witalisa Sapisa i Waldemara Kujawy, który prowadzi nauczanie początkowe.
  Polski Związek Szachowy przyznał : pani Elżbiecie Szawieła oraz Beacie Szczepańskiej brązowe honorowe odznaki Polskiego Związku Szachowego za zasługi w rozwoju i promowaniu szachów.
  Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali uraczeni urodzinowym tortem i ciasteczkami przez wójta Tadesza Kowalskiego

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper