Mali szachiści „Solnego" najlepsi w województwie

Drukuj
W sobotę 11 maja 2003 r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Przedszkolaków. Dzieci grały na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika, kojarzenie systemem szwajcarskim. Zainteresowanie turniejem było ogromne. Łącznie w zawodach wystąpiło   62   „maluchów" z województwa zachodniopomorskiego w wieku do 7 lat.. Kołobrzeg był reprezentowany przez troje przedszkolaków - reprezentantów „Solnego" Zieleniewo.
W kategorii dziewczynek stano wało 10 zawodniczek. Mistrzynią województwa została bezapelacyjnie Dana Sitarczyk zdobywając 6,5 pkt. Mała Darta straciła tylko 0,5 pkt. remisując jedną partię i odnosząc 6 zwycięstw. Wicemistrzynią została Małgosia Domańska - Koszalin a trzecie miejsce zajęła Ania Frąckiewicz także Koszalin.
Wśród chłopców startowało 52 zawodników. Tytuł mistrza województwa zdobył zasłużenie Jakub Gabryjalowicz - Przedszkole nr 3 w Kołobrzegu - 7 pkt.. Kubuś nie pozostawił cienia wątpliwości kto jest mistrzem - wygrał wszystkie partie. Tytuł wicemistrza przypadł Sebastianowi Karskiemu - Słupsk - 6 pkt a trzeci był Borys Lebiedowicz -Koszalin - 6 pkt. Trzeci z kołobrzeskich reprezentantów - Adam Tofil - Przedszkole Podczele z dorobkiem 3,5 pkt zajął 20 miejsce. Najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy i skromne upominki.
Równolegle z zawodami przedszkolaków odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych klas I-III. W kategorii chłopców zwyciężył Marcel Kanarek - 7 pkt., przed Łukaszem Wróbel - 5 pkt. i Krystianem Jacek - 5 pkt. - wszyscy Koszalin.
Na 29 startujących zawodników aż 10 reprezentowało Kołobrzeg. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Radosław Bytomski - SP nr 9 Kołobrzeg Podczele - 4,5 pkt. zajmując 7 miejsce. Dobre miejsca zajęli także:
8. Bartosz Szawieła - SP nr 8 - 4,5 pkt.,
10. Rafał Pawlukiewicz - SP nr 6 - 4,0 pkt.,
11. Maciej Kocięta - SP nr 6 - 4,0 pkt.,
12. Tomasz Młynarczyk - SP nr 9 - 4,0 pkt.
Szachiści „Solnego” w kadrze
Komisja Młodzieżowa Zachodniopomorskiego Związku Szachowego ogłosiła kadrę juniorów i młodzików województwa na rok 2003. Z naszego terenu do kadry powołano tylko zawodników Gminnego Klubu Szachowego „Solny" Zieleniewo. W trzyosobowej kadrze juniorów znalazło się aż dwoje zawodników „Solnego" - Maria Gościniak i Adrian Panocki. Do rezerwy kadry juniorów powołano Arkadiusza Szczepańskiego.
Do 10 osobowej kadry młodzików powołano dwóch zwodników „Solnego" - Jakuba Gabryjałowicza i Borysa Tofila. W rezerwie znaleźli się: Radosław Bytomski i Bartek Szawieła.
Nominacje wręczono zawodnikom 17 maja 2003 r. w Koszalinie podczas finałów IV Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Szachach.