Medale naszych studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski

Złoty medal w indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach zdobyła zawodniczka Solnego - Julia Antolak reprezentująca w tych zawodach swoją uczelnię Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Drużyna Koźmińskiego okazała się też najlepsza w turnieju drużynowym przy wydatnym udziale w tym sukcesie Julii, która zdobyła dla zespołu 7 punktów w 9 partiach. Trzecie miejsce drużynowo zajęła Politechnika Warszawa, podporą której był nasz zawodnik Kacper Karwowski, który zdobył aż 8 punktów w 9 partiach. Kacper dzień wcześniej w turnieju indywidualnym zajął wysokie 8 miejsce wśród 281 studentów startujących w zawodach. W turnieju indywidualnym zagrał też  Miłosz Rogala reprezentujący Politechnikę Gdańsk, który w swoimi debiucie na tej imprezie zdobył 6 punktów zajmując 52 miejsce wśród 281 startujących zawodników, tyle samo co zawodnicy od miejsca 27 … niestety dla Miłosza nie była przyjazna w tym turnieju punktacja pomocnicza...

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w szachach w Bydgoszczy

Turniej indywidualny

Kobiety

1. Julia Antolak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)
    2. Agnieszka Dmochowska (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
    3. Wiktoria Cieślak (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Mężczyźni

1. Mieszko Miś (Uniwersytet Warszawski)
    2. Antoni Szustakowski (Politechnika Warszawska)
    3. Radosław Psyk (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

Turniej drużynowy

1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (  w składzie Julia Antolak )
    2. Uniwersytet Wrocławski
    3. Politechnika Warszawska (w składzie Kacper Karwowski)

Mistrzyni Polski w Szachach Julia Antolak z Akademia Leona Koźmińskiego - Kozminski University

Najlepsze zawodniczki w indywidualnym turnieju kobiet Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach