Julia złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Świata

Drukuj

Aktualizacja:  Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Szachowej (czytaj tu) pojawiły się skorygowane wyniki po kontroli fair play. Mistrzynią Świata została Julia Antolak.

Nasza zawodniczka Julia Antolak  została Akademicką Mistrzynią Świata w szachach szybkich online.  Szachistka Solnego wygrała swoją grupę eliminacyjną, a w ścisłym finale rozegranym pomiędzy 6 najlepszymi zdobyła 4 punktu w 5 partiach.

W zawodach wystartowało 884 studentek i studentów z całego świata. W eliminacjach, które odbyły się w ubiegłą sobotę i niedzielę podzieleni oni zostali na sześć grup, z których do ścisłego finału awans uzyskiwali najlepszy  zawodnik i zawodniczka. Julia wygrała rywalizację w swojej grupie i uzyskała prawo gry w ścisłym finale.

W czwartkowym turnieju finałowym zagrało sześć najlepszych studentek z każdej z grupy. Julia była jedną Polką w tym gronie. Oprócz niej grały utytułowane zawodniczki z Chin, Indii, Ukrainy, Armenii i Białorusi. Nasza szachistka wygrała 4 mecze, jeden przegrała.

 

 foto: W. Zawadzki

Klasyfikacja końcowa  :

1. WIM Julia Antolak (POL ) - 4

2. WGM Anna Sargsyan (ARM ) - 3½

3. IM Olga Badelka (BLR ) - 2½

4. WFM Shengxin Zhao ( CHN ) - 1½

5. WIM Isha Sharma (IND ) - 1½

6. IM Iulija Osmak (UKR ) - 0.