Drugie miejsce Macieja w Choszcznie

Bardzo dobrze na zawodach w Choszcznie zaprezentował się szachista Solnego Grzybowo - Maciej Kowalski. Zajął drugie miejsce w turnieju ustępując jedynie punktacją pomocniczą mistrzowi międzynarodowemu z Białorusi Nikolaiowi Aliavdinowi...

5-6 października 2019 roku w Choszcznie rozgrywany był XXIX Memoriał Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka. Impreza organizowana przez Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” pamięci dwóch świetnych choszczeńskich szachistów jest  jedną z najdłużej organizowanych imprez nie tylko w naszym powiecie, ale także w województwie
    Turniej rozegrany został w ciągu dwóch dni, systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund z tempem gry dla zawodnika: 15 minut + 10 sekund. W zmaganiach wzięło udział 39 zawodników z osiemnastu klubów szachowych z całej Polski.
            Zwycięzcą  XXIX  Memoriału został, już po raz dziesiąty, Nikolai Aliavdin z  Hetmana Płock zdobywając 10 pkt, drugi z tą samą liczbą punktów był Maciej Kowalski z GKSz Solny Grzybowo. Podium uzupełnił Rafał Szyszyło z KSz Pod Wieżą Szczecin z 8 pkt.