Zawodnicy Solnego w kadrze wojewódzkiej młodzików

Czterech zawodników Solnego Grzybowo zostało powołanych do kadry wojewódzkiej młodzików na rok 2019. Na podstawie osiągnięć z roku 2018 trener kadry wojewódzkiej Tomasz Kamieniecki powołał 11 osobową kadrę  młodzików w skład której weszli zawodnicy  z Koszalina, Szczecina, Gryfic, Choszczna  i Grzybowa.  Jest nam bardzo miło, że wśród tej grupy jest czwórka reprezentantów naszego klubu:  Hanna Arabas, Adam Szczygielski, Wojciech Cirin i Miłosz Wąsik.Uroczyste wręczenie nominacji do kadry wojewódzkiej odbyło się w ubiegłą sobotę  Koszalinie  po wiosennym turnieju szachowym dla najmłodszych.

Warto podkreślić, że w  turnieju, w którym startowało 53 zawodników do lat 12 bardzo dobrze zaprezentowali  się nasi trzej młodzicy: Hania, Adam i Wojtek (zabrakło w tym gronie Miłosza).
    Hania Arabas  i Adam Szczygielski zdobyli po 6 punktów w 9 partiach i zajęli odpowiednio 8 i 12 miejsce w klasyfikacji open. W kategorii wiekowej do lat 10 Hania była druga, podobnie jak Adam również drugi w klasyfikacji do lat 9. Wojtek Cirin w zdobył w turnieju 5,5 punktu, co dało mu 15 miejsce wśród 55 startujących i zapewniło czwarte miejsce w klasyfikacji do lat 10.
    Składając gratulacje zawodnikom nominowanym do kadry wojewódzkiej zachęcamy ich do dalszych solidnych treningów, aby ich osiągnięcia w tym roku były równie wysokie i zaowocowały powołaniami na kolejny rok.