Noworoczny Turniej Szachowy Koszalin 2018

Drukuj

Tegorocznym Gospodarzem Noworocznego Turnieju Szachowego był 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy we współpracy z Klubem Szachowym Hetman Koszalin. W zawodach wystartowało aż 85 szachistów z ponad 25 miast i klubów, którzy rywalizowali o punkty w cyklu GP Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Impreza była zgłoszona do FIDE, a uczestnicy grali na dystansie 9 rund granych tempem 13 minut + 3 sekundy na ruch.

Turniej wygrał Mistrz FIDE Jerzy Kot z Wejherowa 8 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął Tygran Dzhuguryan z Akademii Morskiej w Szczecinie 7,5 pkt, a trzecie miejsce zajął Andrzej Puksza z MUKS Stoczek 45 Białystok 7 pkt. Piąte miejsce z dorobkiem 6,5 punktu zajęła zawodniczka Solnego - Julia Antolak, a ósmy był Miłosz Rogala (również 6,5 punktu). Miejsce 15 zajął Maciej Kowalski, który zdobył 6 punktów. Pięć punktów "ugrał" Michał Kuczyński, który wygrał również klasyfikację juniorów do lat 12.  Miejsce 59 z dorobkiem 4 punktów zajęła zaś Julia Nowicka.

Dekoracja najlepszych zawodników (foto: strona organizatora: Hetman Koszalin).